Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot discuta cu avocatul meu in timpul dezbaterii ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot discuta cu avocatul meu in timpul dezbaterii procesului?

Buna ziua,
Am un proces in civil, la judecatorie; sunt reprezentata de un avocat; uneori as dori sa fac precizari in cauza, acesta fiind destul de complicata si tehnica; judecatoarea mi-a permis o data sa iau cuvantul, in ciuda avocatei partii adverse, care a insistat sa nu fiu lasata sa iau cuvantul, pentru ca sunt reprezentatat de avocat.
Am inteles deci, ca fiind reprezentata de avocat, este la latitudinea judecatoarei daca ma lasa sa vorbesc sau nu; dar cu avocatul meu am dreptul sa ma consult in timpul dezbaterii si sa vorbeasca el apoi?
da.