Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Obligati sa schimbam casele de marcat pana in iunie??
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Obligati sa schimbam casele de marcat pana in iunie??

Este adevarat ca pana in iunie, toate magazinele trebuie sa-si schimbe casele de marcat? Acest lucru se aplica si taxiurilor? Ma puteti ajuta si cu un temei legal?

Multumesc
Va rog sa cititi OUG nr. 91/2014 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale