Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship

Buna seara!

Aveti idee care sunt formele legale pt a angaja pe cineva in internship neplatit?
internshipul neplatit cu buna stiinta, este o practica des utilizata, avand in vedere numeroasele anunturi existente si informatiile nu tocmai clare despre respectarea prevederilor legale de catre aceste internshipuri. Banuiesc ca formele legale se apropie mai mult de forma unui "voluntariat" . Atentie insa ca se fac multe abuzuri de unde si zicala "No internship, no job"
Vedeti aceste discutii
- internship - reglementari juridice
www.avocatnet.ro/content/for...

- Internship
www.avocatnet.ro/content/for...

- [ link extern ]
Va multumesc!