Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONDITII ANGAJARE INTERNSHIP NEPLATIT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONDITII ANGAJARE INTERNSHIP NEPLATIT

Buna ziua,

Mi s-a cerut sa ma informez despre angajarea unei persoane (student sau absolvent) in conditii de internship platit sau neplatit.
Ma puteti ajuta si sa imi spuneti daca este legal sa se primeasca o persoana in internship neplatit? Care ar fi procedura in aceasta situatie? Ce fel de contract se poate incheia?
In cazul unui internship platit am inteles ca se poate incheia CIM pe perioada determinata cu salariul minim pe economie. Este legal?

Multumesc!
Vedeti aceste discutii
- internship - reglementari juridice
www.avocatnet.ro/content/for...

- Internship
www.avocatnet.ro/content/for...

- [ link extern ]