Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Temei legal acordare spor la salariul de baza?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Temei legal acordare spor la salariul de baza?

Buna ziua.
Ce spor la salariul de bază se poate acorda unei persoane care exercită controlul financiar preventiv la o societate cu capital integral de stat?
Legea salarizării unitare a personalului plătit din fonduri publice reglementează acest cuantum, însă această lege nu se aplică societăţii în cauză.
Astfel, care este temeiul legal de acordare al unui anumit spor într-o astfel de societate?
Va multumesc.
C.i.m., c.cm. aplicabil sau reg.intern pot constitui temei de acordare a acelui spor.