Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare activitate închiriere 6820
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare activitate închiriere 6820

Buna ziua,

Activitatea de închiriere se autorizează la sediile societăţii sau în afara acestora (având în vedere că imobilul închiriat este folosit de altă persoană)?

Va multumesc,
daca aveti sediu cu activitate atunci autorizati acolo, daca aveti punct de lucru atunci autorizati punctul de lucru
"(avand in vedere că imobilul închiriat este folosit de altă persoană)?"- aici fiti un pic mai clar, ce doriti sa spune-ti
Vroiam sa spun ca societea detine un imobil pe care doreste sa il inchirieze (catre o alta persoana - societate). Nu are nici punct de lucru nici sediu social la adresa unde se afla imobilul pe care doreste sa il inchirieze (are sedii in alte imobile).
Am inteles acum, se autorizeaza punctul unde isi desfasoara activitatea, o societate poate avea 10imobile, dar activitatea se desfasoara la sediu sau punct de lucru, doar acestea trebuiesc autorizate fiecare cu activiatea sa..
Corect dar in cazul inchirierii cred ca este diferit. Eu nu am punct de lucru in locatia pe care o inchiriez intrucat eu nu desfasor activitate acolo. Punct de lucru isi va infiinta chiriasul. Intrebarea mea era ca eu sa pot inchiria (sa autorizez activitatea de inchiriere imobile) unde autorizez aceasta activitate? La adresa imobilului inchiriat (unde nu am sediu secundar) sau in afara sediilor?
Nu cred ca cititi bine ce se scrie, va spun exact ce fac eu:
am o societate , are sediu soc. la adresa X, detine Y numar de imobile pe care le inchiriaza, autorizarea codului 6820 este la sediu deoarece aici am biroul.