Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul de baza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul de baza

am si eu o problema ..... de la 1 ianuarie 2015 salariul de baza s-a facut 975 . Sporul de vechime este inclus in 975 sau se adauga la 975? . Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
asa stiam si eu ...multumesc frumos ....a zi frumoasa sa aveti
Despre ce sector este vorba, bugetar sau privat ?
este vorba de un hibrid intre bugetar si privat ....culte religioase
In acest caz, se aplica Legea cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara, care prevede ca, la clasa de salarizare se adaugă maximum 9 clase de salarizare corespunzătoare tranşelor de vechime în muncă.