avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt masina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt masina

buna tuturor am o intrebare si eu am avut o masina pe care am schimbat cu un prieten si in loc de masina mea am primit o alta masina si asa am ramas ca ii mai dau ceva bani intre timp eu nam dat bani dar el a luat masina lui inapoi dar masina mea cu care am schimbat nu mia dat inapoi pt ca a vandut cineva poate sa ma ajute ce pot sa fac am dat masina si vreao 2000 de lei acuma nu am nici masina nici bani masina ceam avut este pe numele meu doar la primaria la politia nam schmibat pe numele meu ce as putea sa fac datimi un sfat va rog multumesc
Cel mai recent răspuns: livboy , utilizator 20:04, 18 Februarie 2015
masina ceam avut este pe numele meu doar la primaria la politia nam schmibat pe numele meu

De vreme ce dvs afirmati ca aveti masina la primarie ,este evident ca nu ati incheiat document autentificat pentru schimbul de masini-culpa comuna
Dispozitia in vigoare prevede termenul de 30 de zile pentru finalizare procedura inmatriculare auto,sub sanctiunea aplicarii de amenda
Ca sa radiati auto de pe rolul dvs fiscal,exista mai multe variante
Ati incercat sa solutionati amiabil cu prietenul dvs ?
da am incercat dar nici bani nu vrea sami da inapoi nici macar contravaloarea masini pe care eu am dat in shimb atunci la el ce pot sa fac pot sa ma duc la politie casa denunt ca mi a furat masina sau ce as putea sa fa

multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt calificat sau polititstul vrea sa ma traga artur8411 artur8411 bune seara in primujl rind varog scuzatima daca nu scriu prea corect dar sunt tare stresat problema mea este urmatorul: am avut o masina si am vrut so o vand ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez? interesant artur8411 artur8411 buna seara azi am fost chemat la polititie in audienta de invinuit cu problema: sant acuzat cu inselatiune, abuz de incredere, si distrugere. dar nam ... (vezi toată discuția)
Nu stiu ce sa fac valy_valentina valy_valentina Buna! As dori sa ma ajutati cu o problema. Am fost la o scoala de soferi auto si am vrut sa fac cat.tr. si mia spus ca costa 800 de lei si de acolo sa ajuns sa ... (vezi toată discuția)