Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit , respectiv CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit , respectiv CAS

Sunt interesat de urmatoarea problema, am castiguri constante la pariurile sportive offline, sume lunare de 5000-10000 lei.
Intrebarea este la acesti bani imi v-a veni acasa sa platesc CAS, apoi acel impozit de 16% intra in vigoare la sfarsitul anului cumuland toate castigurile din an si daca depasesc 15000 de euro la un anumit organizator de jocuri, voi plati diferenta?? astept raspuns, multumesc.
brailabr, utilizator