Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La ora actuala care este salariu mediu pe economie?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La ora actuala care este salariu mediu pe economie?

Legea 19/2009:
Art. 16. - (1) Valoarea punctului de pensie este de 718,4 lei de la 1 aprilie 2009 şi de 732,8 lei de la 1 octombrie 2009.
(2) Salariul mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2009 este de 1.693 lei.