Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392B

Daca o PFA , fara TVA,fara angajati, pe anul 2014 in perioada I-VI nu a avut venituri si nici achizitii, iar din luna VII si-a suspendat oficial activitatea ,
1.Trebuie depusa declaratia 392B?
2.Ce alte declaratii se mai depun cand PFA are statutul de activitate suspendata?
Buna ziua,
Cine nu a desfasurat activitate, in anul de referinta nu depune Declaratia 392 B.