avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392B

Daca o PFA , fara TVA,fara angajati, pe anul 2014 in perioada I-VI nu a avut venituri si nici achizitii, iar din luna VII si-a suspendat oficial activitatea ,
1.Trebuie depusa declaratia 392B?
2.Ce alte declaratii se mai depun cand PFA are statutul de activitate suspendata?
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 10:24, 21 Februarie 2015
Buna ziua,
Cine nu a desfasurat activitate, in anul de referinta nu depune Declaratia 392 B.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 392 b CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua. Am un PFA , nu sunt platitor de TVA. In anul 2014 nu am avut activitate cifra de afaceri fiind 0. Am inteles ca si in aceste conditii trebuie ... (vezi toată discuția)
Declaratii 392a / 392b ileana nico ileana nico Buna ziua, Pentru un PFA inscris in scop de TVA si care livreaza prestari servicii intracomunitare ( incepand din ian.2014). cu facturare lunara in euro, ... (vezi toată discuția)
Formulare 392 b, pt cei care nu au avut venituri AlexandraBor AlexandraBor Buna ziua, in anul 2014 PFA-ul meu , neplatitor de TVA ,nu a avut venit, trebuia sa depun si eu formularul 392B ? Va multumesc (vezi toată discuția)