Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract de prestari servicii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract de prestari servicii

Buna sera,
Am un PFA ,profesii libere si am incheiat un contract de prestari servicii cu un
alt PFA in acelasi domeniu-stomatologie-pentru a efectua lucrari de ortodontie
in cabinetul meu si nu stim ce documente trebuiesc intocmite de catre o parte
si ce documente se emit de cealalta parte.Am intrebat mai multe persoane si
fiecare are alta parere si noi vrem un raspuns autorizat.
Va multumim.
Ar trebui sa definiti clar ce sunteti dvs. (stomatolog sau tehnician) si ce este partea cealalta, in plus in ce consta contractul incheiat (adica obiectul contractului - folosire spatiu, servicii de tehnica dentara, ce fel de contract este)?
Da,sunt medic stomatolog si partea cu care am incheiat contractul este medic ortodont si
presteaza servicii de ortodontie.
In cazul acesta este un banal contract de furnizare (prestari servicii ortodontie probabil) prin care medicul ortodont presteaza (emite factura si chitanta), iar dvs. il platiti (in numele clientilor presupun) pentru serviciile facute.