Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociatul unic si administrator inapt sa conduca ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociatul unic si administrator inapt sa conduca societatea

Care sunt pasi legal de urmat in cazul in care tatal asociat unic intr-o societatea , indeplinind si functia de administrator este inapt de asi desfasura activitatea ( este in coma) . Persoana in cauza este divortata fara sa fi facut partajul si are mostenitori.

Multumesc.
Instituirea curatelei, la cererea oricarei persoane interesate, conform art.178 - 186 CC.