Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Ordonanța Guvernului nr. 4/2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Ordonanța Guvernului nr. 4/2015

conform acestei ordonante persoanele cu handicap grav si accentuat sunt scutite si de impozitul pe dividende
numai ca dividendele nu sunt venituri din activitati independente ci din investitii. Cele " într-o formă de asociere" probabil se refera la asocierea cu o micro, de exemplu.