avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1316 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Ordonanța Guvernului nr. 4/2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Ordonanța Guvernului nr. 4/2015

conform acestei ordonante persoanele cu handicap grav si accentuat sunt scutite si de impozitul pe dividende
Cel mai recent răspuns: lucianrosca , utilizator 16:00, 24 Februarie 2015
numai ca dividendele nu sunt venituri din activitati independente ci din investitii. Cele " într-o formă de asociere" probabil se refera la asocierea cu o micro, de exemplu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu certificat de handicap cristinagratziela cristinagratziela As dori sa stiu daca o persoana cu certificat de handicap grd.2 beneficiaza de scutire de impozit pe venit ,conform legii(OG 4/2015 ptr. completarea si ... (vezi toată discuția)
Impozit dividende persoane cu handicap koty_eu koty_eu Buna ziua, Sunt incadrat ca si persoana cu handicap in Gradul 2 si detin o firma, un SRL. Doresc sa stiu daca sunt scutit sau nu de la plata impozivtului ... (vezi toată discuția)
Persoane cu handicap accentuat abc1966 abc1966 care sunt taxele si impozitele de care sunt scutite persoanele cu handicap accentuat. (vezi toată discuția)