Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valabilitate rovinieta!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valabilitate rovinieta!

Pe scurt:
Am schimbat sediul firmei din Bucuresti in Ilfov. Firma este proprietara unui autoturism.
Am schimbat si nr. de inmatriculare al masinii de pe B cu IF.
Pe nr cu B aveam rovinieat platita pana in AUGUST 2015.

Intrebare:
Mai este valabila rovinieta, sau trebuie sa cumpar alta, avand in vedere ca celelalte date privin firma nu s-au schimbat?
În cazul schimbării numărului de înmatriculare al vehiculului, rovinieta îşi menţine valabilitatea NUMAI în condiţiile în care utilizatorul informează în scris Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România - S.A. cu privire la schimbarea numărului de înmatriculare, în vederea operării modificării în baza de date.