Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

Ma numesc Onea Sabina cu varsta de65 ani cu pensie de invaliditate de 400lei.m-ar interesa ce avantaje sau dezavantaje am daca a-si trece la pensia de batranete tinand cont ca am 18ani 7luni 5zile stagiu de cotizare din care conditii normale 16ani 4luni 10zile,stagiu asimilat 2ani 2luni 25zile.Puncte realizate(cu sp.v.in perioada 03.1970-03.1992).Numar puncte realizate 11.46689.Punctaj mediu anual 0.43823.Valoarea punctului de pensie:541.00. Multumesc anticipat.
Pensia este de limita de varsta.
Cuntumul pensiei este de 364 de lei.
Primiti indemnizatia minima pentru pensionari de 400 de lei.