Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general urgent-declarare adaos comercial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

urgent-declarare adaos comercial

Buna ziua,
Iata vin cu o noua problema .Unde si cand trebuie declarat adaosul comercial practicat de o societate comerciala?
Care este baza legala ?Va rog daca se poate mai multe amanunte.:((
Baza legala este legea 12/1990 republicata.
Aveti obligatia sa o depuneti pana pe 05.06.2009.
Trebuie sa o depuneti.
Imi spuneti va rog unde apare invocat termen obligatoriu de depunere? Multumesc
Da , termenul este de 30 zile de la data publicarii in monitorul oficial .A fost publicata in MO 291 0/05.05.2009.
daniela vorovenci a scris:

Da , termenul este de 30 zile de la data publicarii in monitorul oficial .A fost publicata in MO 291 0/05.05.2009.

A FOST REPUBLICATA IN 05.05.2009
Eu am domenui principal de activitate comert cu amanuantul nespecificat ,, 4690" dar nu prestez comert ci am venituri din inchirieri acestea fiind trecute ca domeniu secundar de activitate. Mai trebuie sa depun vreo declaratie cu adaos comercial chiar daca eu nu am asa ceva? Nu-i prea vad rostul.
Multumesc!