Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sedinta comitet executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sedinta comitet executiv

locatarii au dreptul si pot participa la sedintele de comitet executiv?
putem solicita afisarea datei la care are loc sedinta de comitet executiv?
Da puteți sa participați dar nu aveți drept de vot. Ședințele comitetului executiv nu sunt secrete. Vorbiți cu președintele sa va anunțe cand au planificate ședințele.
unde scrie ca au dreptul locatarii sa participe la sedintele comitetului executi ?
in care articol din care lege?
Trebuie stat de vorba cu presedintele in acest sens.
Initiativa trebuie sa vina de la comitet.
In spiritul transparentei, e bine ca aceste sedinte sa fie largite, cu participarea doritorilor.
Unde scrie ca nu poate participa un locatar la ședințele CEx. Doar nu sunt ședințe ale CSAT.
Asa cum spune si amvirdan, pentru transparenta deciziilor.
La sedintele comitetului executiv participa doar membrii comitetului. Membrii asociatiei participa la sedinta adunarii generale. Nimic nu impiedica, daca exista conditii, ca la sedinta comitetului executiv sa asiste si alti membri, dar trebuie facuta distinctia intre persoanele care au calitate sa participe la sedinta si cele care doar asista la discutii fara a putea interveni si fara a vota.