avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1075 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cu referire la un credit in euro - conversie in lei
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cu referire la un credit in euro - conversie in lei

Am cumprat o locuinta cu credit in Euro,acesta fiind ipotecata. In momentul de fata am primit o oferta de la banca pentru a face reconversie in lei, Impumutul a fost pe 24 ani si mai am de platit 17 ani.
Ce parere aveti? e bine sa fac pasul acesta sau nu?
Poate cineva se pricepe si poate sa ma lamureasca.
Cu stima,
Ultima modificare: Marți, 3 Martie 2015
ion_andonie, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:27, 3 Martie 2015
mergeti intai si cititi oferta, vedeti costurile si dvs va faceti calculele.
Daca va permiteti ratele, ramaneti cu el asa, in euro. Poate aderam si noi la zona euro si adoptam moneda, in 5- 7 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Merita acum sa fac refinantare credit prima casa -ing prin ipotecar ... emanuela86 emanuela86 Merita acum sa fac refinantare credit Prima Casa -Ing prin ipotecar Ing? Credit Prima casa in derulare, ramas 17 ani de rambursat, sold credit 140000 lei, cu ... (vezi toată discuția)
Ipoteca Dciprian Dciprian Buna seara, Problema mea referitor la ipoteca sta astfel: In 2008 fratele meu a contractat un credit ipotecar pentru modificari si extindere constructie ... (vezi toată discuția)
Bună seara. Știu ca o sa para penibil ceea ce o sa zic mai ... Ale1987 Ale1987 Bună seara. Știu ca o sa para penibil ceea ce o sa zic mai jos dar sper sa găsesc raspun aici sa nu mai bat drumul pe la notari și avocați. Nași mei ... (vezi toată discuția)