Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cu referire la un credit in euro - conversie in lei
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cu referire la un credit in euro - conversie in lei

Am cumprat o locuinta cu credit in Euro,acesta fiind ipotecata. In momentul de fata am primit o oferta de la banca pentru a face reconversie in lei, Impumutul a fost pe 24 ani si mai am de platit 17 ani.
Ce parere aveti? e bine sa fac pasul acesta sau nu?
Poate cineva se pricepe si poate sa ma lamureasca.
Cu stima,
ion_andonie, utilizator
mergeti intai si cititi oferta, vedeti costurile si dvs va faceti calculele.
Daca va permiteti ratele, ramaneti cu el asa, in euro. Poate aderam si noi la zona euro si adoptam moneda, in 5- 7 ani.