Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon fiscal

Buna ziua,
as vrea sa stiu cum procedez, cand vind un produs catre o persoana fizica si livrarea fac printr-un delegat? Pana acum am facturat produsul x, pe factura am emis o chitanta, documentele am transmis impreuna cu produsul prin sofer (angajatul firmei), chitanta fiind operata in ziua incasarii (intoarcerii delegatului). Daca din 1. martie nu mai pot emite chitanta catre persoane fizice, cum procedez cu bonuri fiscale?
unde scrie ca de la 01.03.2015 nu se mai poate emite chitanta catre PF ?sant si eu interesata de acest subiect .
Eu de aici am citit [ link extern ]
"Este interzisa inmanarea catre client a altui document care atesta plata contravalorii bunurilor sau serviciilor prestate, decat bonul fiscal"-, deci banuiesc ca nici chitanta nu poate inlocui bonul fiscal...