Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Autorizare atelier+comert
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Autorizare atelier+comert

buna ziua,sunt un pfa neplatitor de tva in partida simpla si am nevoie de sfaturi..
-cod caen 9522-repararea dispozitivelor de uz gospodaresc
-cod caen 4779 comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazin
1.pot sa-mi deschid atelier de reparatii electrocasnice, dar sa fac si comert cu aparate electrocasnice sechond hand in acelasi punct de lucru?
2.trebuie sa autorizez ambele coduri caen?
3.ce ar mai trebuii autorizatii?.....va multumesc.

george-neagu, moderator
Pentru acelasi punct de lucru autorizati ambele activitati (coduri caen). Informatii obtineti de la registrul comertului.
Am inchiriat un spatiu si vreau sal autorizez, sechond hand electrocasnice imi trebuie acordul vecinilor? multumesc...