avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1836 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Autorizare atelier+comert
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Autorizare atelier+comert

buna ziua,sunt un pfa neplatitor de tva in partida simpla si am nevoie de sfaturi..
-cod caen 9522-repararea dispozitivelor de uz gospodaresc
-cod caen 4779 comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazin
1.pot sa-mi deschid atelier de reparatii electrocasnice, dar sa fac si comert cu aparate electrocasnice sechond hand in acelasi punct de lucru?
2.trebuie sa autorizez ambele coduri caen?
3.ce ar mai trebuii autorizatii?.....va multumesc.



Ultima modificare: Miercuri, 4 Martie 2015
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: laureti30 , utilizator 01:05, 7 Iunie 2015
Pentru acelasi punct de lucru autorizati ambele activitati (coduri caen). Informatii obtineti de la registrul comertului.
Am inchiriat un spatiu si vreau sal autorizez, sechond hand electrocasnice imi trebuie acordul vecinilor? multumesc...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen magazin electronice maiuca maiuca Buna ziua, as dori sa deschid un magazin de electronice, electrocasnice, jucarii. Produsele figureaza ca fiind second-hand, doresc sa le import si sa le vand ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4779 elaorlea elaorlea Am o Intreprindere individuala. Pe Certificatul de intregistrare am codul CAEN 4779 comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine si am un ... (vezi toată discuția)
Magazin second hand iliescuelena iliescuelena Detin un SRL si as dori sa deschid un magazin second hand ce autorizatii sau alte documente imi sunt necesare? Mentionez ca am toate codurile CAEN Va ... (vezi toată discuția)