Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... managerul public din primarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

managerul public din primarii

1) As vrea sa stiu daca intr-o primarie managerul public are obligatia sa faca procedurile ISO in cazul in care nu le face o firma de specialitate.
2). Unde gasesc atributiile unui manager public in cazul unei primarii.
Vedeti
Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr. 92/2008 privind statutul functionarului public denumit manager public

Hotararea Guvernului nr. 78/2011 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a OUG 92/2008 privind statutul functionarului public denumit manager public, publicata in M. Of. 186/2011