Forum Discuţii juridice Executare silită Riscuri dupa adjudecare imobil in urma executarii ...
Discuție deschisă în Executare silită

Riscuri dupa adjudecare imobil in urma executarii silite de catre Banca

Buna ziua!
Doresc sa achizitionez un imobil la licitatie a unui imobil scos la licitatie de catre o banca pentru un credit de 80000CHF neplatit, contract creditare cu ipoteca, imobil inscris in CF ,lipsit de sarcini, datorii la intretinere 500lei, pret licitatie 20000euro.
O mare parte din banii ii iau si eu din banca si nu vreau sa platesc dobanda si sa nu pot utiliza apartamentul.
Daca voi deveni adjudecatarul acestei licitatii, ce riscuri am sa nu pot intra in posesia apartamentului?
Actul de adjudecare reprezinta titlul dvs de proprietate, veti prelua imobilul liber de orice sarcini.

Singurul obstacol poate fi intarzierea il eliberarea apartamentului de catre actualii proprietari, fiind posibil sa cheltuiti niste bani in procedura de evacuare a acestora.