Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Va rog mult verificati daca am formulat bine recursul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Va rog mult verificati daca am formulat bine recursul impotriva incheierii de sedinta.

Dosar nr. ..........
Sedinţa din 17.02.2015

Către,
JUDECĂTORIA .........., Str.....................

Subsemnata reclamantă ...................................., reprezentant legal al minorei ............................., formulez următorul:

RECURS ȊMPOTRIVA INCHEIERII DE SEDINŢA din 17.02.2015
şi repunerea cauzei pe rol
Ȋn şedinţa din data de 17.02.2015 instanţa a dispus suspendarea cauzei în temeiul art. 411 alin. (1) pct. 2 N.C.P.C retinând eronat că nici una dintre părţi n-a cerut judecarea în lipsa.
Ȋn fapt, în completarea de acte depusă de subsemnata la dosar în data de 23.01.2015, primul paragraf conţine exact această cerere de judecare în lipsă şi anume: “Ȋn primul rând, rugăm instanţa să judece cauza chiar dacă vom lipsi la dezbateri” (anexa 1).
Ȋn concluzie, vă rugăm să corectaţi această eroare şi să dispuneţi repunerea cauzei pe rol.

Depunem: prezentul recurs, anexa 1 și copii pentru comunicare.

Cluj Napoca Semnatura

A aparut pe portal inregistrarea recursului meu, pe prima pagina apare o stampila dreptunghiulara cu textul: "se va inainta impreuna cu dosarul instantei competente".

Ce inseamna asta? O trimit ei, trebuie sa fac eu ceva?
Cris1971, utilizator
Nu. Cererea dvs. va fi înaintată instanței de recurs împreună cu dosarul de fond, așa cum este normal.
Radu9, utilizator
Multumesc, aveti idee cat dureaza pana va aparea noul termen?