Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Deranjarea linistii in scara blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Deranjarea linistii in scara blocului

De doua luni in scara blocului la intrare ,unde locuiesc , zilnic , seara de seara, se string trei fete si rtei, cinci baieti, cu virste intre 16 si 19 ani, de la orele 19 pina la 22, care perturba linistea locatarilor cu tipete ,urlete ,risete, muzica, tigari , seminte aruncate pe jos bineinteles si ca sa evit un scandal cu acestia am solicitat administratia blocului sa i a masuri dar, raspunsul a fost ca nu au ce sa le faca , ca sint in orele legale ! Inteleg, stai de vorba civilizat, dar nu asa sa te scota din minti. Deci, e liber la petrecere pe scara blocului ? Poate ma lamuriti voi cum sta treaba ! :frantic:
Sesizati oficial presedintele de asociatie care poate dispune afisare la loc vizibil afis de atentionare program de liniste si pastrare curatenie
Puteti supune atentiei inclusiv instalarea de interfon ,astfel incat accesul persoanelor straine in scara/imobil sa fie restrictionat sau permis numai cu acordul proprietarilor
Nu vrea nimeni sa se implice . Nu i intereseaza decit sa plateasca locatarii intretinerea si atit ! Sa fac sesizare la Plitia locala ?
Sunati la 112 si cereti politia la orice ora sunteti deranjat de zgomot. Unii se linistesc dupa prima interventie a politiei.
Am sunat la Politie Circa 7 si mi au spus ca presedintelede bloc sa sesizeze politistul de proximitate de zona. Pai n o sa faca asta asa ceva !!! M a lamurit si Politia !
Daca va agreseaza cineva in casa dumneavoastra oare trebuie sa intervina presedintele asociatiei!?
Sunt blocuri in care nu exista asociatie, presedinte... Politia trebuie sa intervina.
Chiar daca ar da telefon presedintele, tot politia trebuie sa intervina.