Forum Discuţii juridice Executare silită Investire CEC cu formula executorie
Discuție deschisă în Executare silită

Investire CEC cu formula executorie

Buna ziua,
Am un CEC refuzat de la un partener pe motiv "cont inchis"
poate fi investit cu formula executorie? si daca da care este procedura?
Multumesc frumos!
Da, poate și trebuie investit, ca să poată fi pus în executare silită. Procedura este simplă, se face cerere de investire la Judecătoria de la sediul beneficiarului Biletului la Ordin, sau cea de la sediul emitentului. taxa de timbru este de 20 de lei.
Aveti un model de cerere ? Multumesc!