Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire salariu

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca in cazul unei popriri deja efectuate, iar daca salariul se modifica, adica creste, angajatorul este obligat sa modifice cuantumul popririi?

Multumesc mult!
Conform art.728(1)b) NCPC sumele ce pot fi urmarite sunt de pana la o treime din venitul lunar net.Ca atare,angajatorul va trebui sa modifice cuantumul popririi ptr.a respecta prevederile legale sus citate.
Multumesc mult!
O zi frumoasa!
daca mai intra alti bani in cont ii retrag si pe acestia?au luat deja 1 pe 3