Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anularea cererii de concediu fara plata in interes ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anularea cererii de concediu fara plata in interes personal

Am cerut 60 zile concediu fara plata, cu mentiunea ca este posibil sa nu am nevoie de 60 zile, si ca voi relua probabil activitatea mai curand.
Inainte de inceperea efectiva a perioadei de concediu fara plata, am anuntat angajatorul ca nu mai vreau concediul fara plata.
Mi s-a raspuns ca cererea mea a fost transmisa la Revisal si ca nu poate fi anulata.
Ce pot face sa revin la lucru?
Inregistrarea in REVISAL a suspendarii c.i.m. ca urmare a acordarii unui CFP nu poate fi anulata, insa angajatorul are posibilitatea de a modifica data de sfarsit a suspendarii.

Astfel:
- Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare"
- Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare".
- Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.- in acest caz, se va modifica data de sfarsit a suspendarii.
- Se salveaza datele si apoi se gereaza fisierul care se va transmite la ITM.