Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de suspendare pentru ccc transmisa eronat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de suspendare pentru ccc transmisa eronat in revisal

Angajata a optat pentru 1 an ccc1.: 2012-2013. Persoana care a transmis suspendarea a transmis eronat perioada 2012-2014.Ce este de facut in acest caz pentru ca in revisal nu se mai poate modifica perioada de suspendare de la 2 ani la 1 an.
Daca nu ati operat incetarea suspendarii c.i.m., se poate opera modificarea suspendarii c.i.m.

Operatia de modificare se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Suspendare".

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si se apasa butonul "Continuare ".
Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare" - se modifica data de sfarsit a suspendarii.
Se "salveaza" datele , apoi se genereaza fisierul care se va depune/transmite la ITM.