avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Carte de identitate in regim de urgenta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Carte de identitate in regim de urgenta

In cate zile lucratoare se elibereara cartea de identitate in regim de urgenta ?
Gasiti informatii aici
www.avocatnet.ro/content/for...

sau la Biroul de evidenta populatiei unde aveti domiciliul.
Conform norme in vigoare ,numai pentru situatii speciale se pot executa documente de identitate in regim de urgenta
In Bucuresti se fac buletine la urgenta la Directia Generala si la Inspectoratul National pentru Evidenta Persoanelor.
Mai fac buletine la urgenta si la Directia Generala de Evidenta a Persoanelor a Municipiului Bucuresti, pe str. Obcina Mare, 2, sector 6. [ link extern ]
Aceste servicii sunt strict la nivelul Municipiului Bucuresti
Pentru motivarea urgentarii eliberarii CI pot fi invocate varii motive,functie de fiecare situatie in parte

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Durata eliberarii cartii de identitate sarbuscalarissa sarbuscalarissa Buna ziua. As dorii sa stiu si eu, daca ma poate ajuta cineva, care este durata de eliberare a cartii de identitate si mai ales daca se poate face in regim de ... (vezi toată discuția)
cum fac buletinul la urgenta veronica26 veronica26 sunt veronica momentam locuiesc in spania mai precis in las palmas de gran canaria asi vrea sa stiu cum pot face buletinul in tara cat mai repede posibil ... (vezi toată discuția)
Carte de indentitate in regim de urgenta in bucuresti gunnar gunnar Salut, Cartile de identitatea se elibereaza in regim de urgenta in Bucuresti? Cat dureaza si cat ma costa? Mie imi expira cartea de identitate in ... (vezi toată discuția)