Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Data bonului fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Data bonului fiscal

buna am incheiat un contract eu fiind persoana fizica.... cu o firma de distributie butelii aragaz cand imi livreaza buteliile cam 1 data pe luna imi dau si bonurile fiscale pentru fiecare butelie care la randul meu le dau clientilor care cumpara butelii...avand in vedere ca data cand este emis bonul de firma respectiva nu coinide cu data cand vand eu butelia....este ok din punct de vedere legal?
Nu. Pentru ca obtineti un venit pe care nu il declarati. (evaziune fiscala)
poftim? eu obtin un comision care este impozitat,,,,,nu aceasta este problema si bonul care il dau clientului ca nu corespunde data emiterii bonului cu data vanzarii buteliei.......totul este fiscalizat