Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere certificat medical la casa de sanatate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere certificat medical la casa de sanatate

Am 2 concediii medicale in doua luni diferite, unul cu codul 01 si cel de al doilea cod 9 ( ingrijire copil bolnav). Mai este necesara depunerea acestor certificate medicale ca Casa de Sanatate, daca valoarea acestora nu depaseste valoarea lunara de plata corespunzatoare?
Daca suma de recuperat din indemnizatii aferente certificatelor medicale este mai mica decat suma datorata FNUASS, nu mai este necesara depunerea certificatelor de concediu medical la Casa de Sanatate.