avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Unde mai pot apela ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Unde mai pot apela ?

Soluție pe scurt: În baza disp. art. 341 alin. 6 lit. a C.pr.pen., respinge plângerea formulată de petenţii COSTACHE-GOGA GHEORGHE și COSTACHE-GOGA LENUȚA, ca nefondată. Menţine Rezoluţia nr. 771/P/2013 pronunţată la data de 27.01.2014 de Parchetul de pe lângă Judecătoria Tg. Bujor și Ordonanţa nr. 41/II/2/2014 pronunţată de Prim-Procurorul Parchetul de pe lângă Judecătoria Tg. Bujor în dosarul nr.771/P/2013. În baza disp. art. 275 alin. 2 C. pr. pen., obligă petenţii la plata sumei de 50 lei cheltuieli judiciare către stat. Definitivă.

Unde mai pot apela ptr atac.

Multumesc.
Este vorba despre o soluție definitivă, care nu mai poate fi atacată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie definitiva camera preliminara Anatol2017 Anatol2017 Am ajuns la camera preliminara cu expertul pe care l-am acuzat de marturie mincinoasa. M-am reprezentat singur. Am depus o expertiza intocmita de un expert ... (vezi toată discuția)
Va rog o interpretare a ,,solutiei " si care sunt urmatorii pasi pentru o persoana fara studii juridice.in cazul de fata eu sunt reclamanta . ibizza ibizza Tip solutie: Soluţionare Solutia pe scurt: În temeiul art.341 alin. (6) lit. c) C. pr. pen.., admite în parte plângerea formulată de petenta.... ... (vezi toată discuția)
Următorul termen de judecată 24.06.2021 În temeiul art. 341 ... Roman85 Roman85 Următorul termen de judecată 24.06.2021 În temeiul art. 341 alin. 6 lit. a Cod procedură penală, respinge ca nefondată plângerea formulată de ... (vezi toată discuția)