Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare permis conducere

Buna ziua.
Am avut un accident rutier...eu fiind soferul..

Mentionez ca eu nu mai am permis de 1 an si jumatate ( de cand s-a intamplat accidentul ), timp in care s-a derulat si procesul . Acu s-a terminat iar In urma procesului mi s-a dat 5 luni cu suspendare .
Cand pot sa imi recuperez permisul ?
bustiuc elena a scris:

dupa 1 an de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare puteti da examen pentru permis....in urma condamnarii( probabil ati fost condamnat pentru vatamare din culpa) permisul se anuleaza.

corect =D>=D>=D>
Numai dupa 1 an de la ramanerea defintiva a hotararii .
Editati mesajele pentru ajustarea acestora .Multumesc.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat