avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturi de utilitati neinregistrate in contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturi de utilitati neinregistrate in contabilitate

Speta: pe toata perioada anului 2014 nu s-au inreg fact. de energie si nici chitantele aferente acestora pt ca au fost si achitate. Firma e pe pierdere la 2014 - cu tva la trimestru. Conctret cum pot eu astazi 19.03.2015 sa inregistrez facturile respective si platile si ce declaratii trebuie depuse?

Alte discuții în legătură

Bonuri de combustibil marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com Apelez din nou la profesionalismul dv intrebindu-va: 1.Cum trebuie sa inregistrez motorina achizitionata in UE de catre o firma de transport platitoare de ... (vezi toată discuția)
Refacturare utilitati puypuy puypuy Buna ziua, Am si eu cateva nelamuriri legate de refacturarea utilitatilor si anume:suntem o firma inregistrata ca neplatitoare de TVA, avem spatii date in ... (vezi toată discuția)
Factura primita cu intarziere niko 94 niko 94 Am primit o factura din luna Noiembrie abia acuma, ce ar trebui sa fac, sa o inreg in conta. in Decembrie, dar in Decont unde sa o trec la regularizari rd.25 ... (vezi toată discuția)