avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Microfon montat in masina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Microfon montat in masina

Buna ziua,
Am o intrebare la care as aprecia raspunsul dumneavoastra.
La ce ma expun daca am montat un microfon(+GPS) in masina sotiei (ea nu stia nimic) si acesta a fost gasit?
Stiu ca nu e correct - dar viata te transforma.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornelius999 , utilizator 15:45, 30 Martie 2015
Dacă autoturismul e bun comun al soților nu puteți fi acuzat de nimic.
mottofreee a scris:

Trebuie probat cine a instalat dispozitivul de urmarire .
Fara probe ,ramaneti doar cu paguba si discutia aferenta/supa rece .


Ramane de vazut si ce va declara la o audiere...
In caz de plangere se va audia persoana suspecta...
Domnilor,
Multam pentru raspunsurile dumneavoastra. Intre timp situatia s-a detensionat...nu se va intampla nimic. Viata din secolul asta e plina de surprize..Bine ca nu s-a intamplat altceva mai rau...vezi situatia cu pilotul sinucigas.
Recomand pentru altii, in situatia mea, sa mearga pe instinct...cand nu se mai poate, nu se mai poate..nu incercati sa demonstrati cuiva ceva...instinctul e infailibil.
Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrarea sedintei comisiei de cercetare disciplinara fara acord- infractiune? spin3 spin3 Înregistrarea ședinței comisiei de cercetare disciplinara de catre presedintele comisiei fara sa aduca la cunostinta celorlalti membri ai comisiei, fara ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea audio pe ascuns loryang3l loryang3l Buna ziua, in urma vizite a unei persoane, am fost inregistrata audio fara consimtamant, ulterior aducandu-mi-se la cunostinta ca am fost inregistrata. ... (vezi toată discuția)
Lnterceptare convorbiri telefonice comondor comondor Buna ziua, Am un caz interesant. In urma unei discutii pe care l-am purtat, interlocutorul meu mi-a reprosat niste fraze (chiar citate) pe care nu le putea ... (vezi toată discuția)