Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Microfon montat in masina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Microfon montat in masina

Buna ziua,
Am o intrebare la care as aprecia raspunsul dumneavoastra.
La ce ma expun daca am montat un microfon(+GPS) in masina sotiei (ea nu stia nimic) si acesta a fost gasit?
Stiu ca nu e correct - dar viata te transforma.
Multumesc.
Dacă autoturismul e bun comun al soților nu puteți fi acuzat de nimic.
mottofreee a scris:

Trebuie probat cine a instalat dispozitivul de urmarire .
Fara probe ,ramaneti doar cu paguba si discutia aferenta/supa rece .

Ramane de vazut si ce va declara la o audiere...
In caz de plangere se va audia persoana suspecta...
Domnilor,
Multam pentru raspunsurile dumneavoastra. Intre timp situatia s-a detensionat...nu se va intampla nimic. Viata din secolul asta e plina de surprize..Bine ca nu s-a intamplat altceva mai rau...vezi situatia cu pilotul sinucigas.
Recomand pentru altii, in situatia mea, sa mearga pe instinct...cand nu se mai poate, nu se mai poate..nu incercati sa demonstrati cuiva ceva...instinctul e infailibil.
Cu stima.