Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil

o salariata care este in concediu de crestere copil doreste sa se intoarca la servici mai devreme, la alta societate decat cea de la care a intrat in concediu, dar constata ca nu se descurca cu copilul mai poate reveni in concediu de crestere copil pana la varsta de doi ani?
Poate intra oricand in concediu crestere copil (CCC), indiferent de angajatorul la care lucreaza, pana la varsta de 1 an sau 2 ani a copilului (in functie de varianta de CCC pentru care optat cand a intrat prima data in CCC).