avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat de nastere pierdut
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat de nastere pierdut

Buna ziua
-ce acte am nevoie pt a scoate alt certificat?
-primesc vreo felicitare (amenda) ca l am pierdut ?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 07:43, 21 Martie 2015
Acte necesare:
- actul de identitate al titularului actului în original şi fotocopie;
- dovada achitării taxei de timbru de 2 lei la taxe si impozite;
- dacă este posibil, o copie a certificatului de stare civilă pierdut, distrus sau furat.

[ link extern ] /

Este posibil sa primiti si o felicitare.

www.avocatnet.ro/content/for...
La prima pierdere se face, de regula, economie la felicitari :) De la a doua in sus nu scapa nimeni de ele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum divortez daca nu am bani? cosminprivat cosminprivat vreau sa divortez....... acum nu am servici ..nici un venit.,.avem un copil inpreuna, nu am nici certificatul de casatorie si nici un act pt ca sunt la sotie ... (vezi toată discuția)
Pierdut certificat de nastere electrictranzistor electrictranzistor Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in legatura cu o dilema: am pierdut certificatul de nastere si pana sambata cel tarziu am nevoie de un duplicat sau ceva care ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere pierdut si buletin expirat ce se poate face daianara1988 daianara1988 Buna dimineata prietenul meu si-a pierdut certificatul de nastere si in mai anul 2011 i-a expirat buletinul ; ei bine in luna august am fost la starea civila ... (vezi toată discuția)