Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat de nastere pierdut
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat de nastere pierdut

Buna ziua
-ce acte am nevoie pt a scoate alt certificat?
-primesc vreo felicitare (amenda) ca l am pierdut ?
Va multumesc
Acte necesare:
- actul de identitate al titularului actului în original şi fotocopie;
- dovada achitării taxei de timbru de 2 lei la taxe si impozite;
- dacă este posibil, o copie a certificatului de stare civilă pierdut, distrus sau furat.

[ link extern ] /

Este posibil sa primiti si o felicitare.

www.avocatnet.ro/content/for...
La prima pierdere se face, de regula, economie la felicitari :) De la a doua in sus nu scapa nimeni de ele.