Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Inscriere Barou 2015
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Inscriere Barou 2015

Buna ziua,

stie cineva daca pentru inscriere sunt necesare aceleasi documente ca anul trecut si care este perioada de inscriere? ([ link extern ] )

Poate elibera cineva cazierul judiciar pentru mine, daca fac procura?

M-ar ajuta mult aceste informatii.

Multumumesc anticipat pentru raspuns.
Bună seara,

1. Documentele necesare vor fi aceleași. Nu cred că vor mai adăuga/renunța la vreunul.
Nu se știe deocamdată care va fi perioada de înscriere. Anul trecut a fost între 1 și 18 August, deci cam prin aceeași perioadă ar trebui să fie și anul acesta, având în vedere că examenul este pe data de 14 Septembrie.
2. Da.
[ link extern ]
Multumesc mult pentru raspunsuri.