Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... INDEMNIZATIE BOALA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

INDEMNIZATIE BOALA

Buna ziua.
Va rog sa imi spuneti cum se calculeaza indemnizatia de boala (boala obisnuita) pentru un salariat care a lucrat numai ultimele 4 luni, neavand 6 luni de munca si nici perioada asimilata.
Va multumesc.
Baza de calcul este formata din veniturile brute din cele 4 luni lucrate inainte de luna in care intra in concediu medical.