Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Comert intracomunitar
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Comert intracomunitar

Buna ziua! As avea si eu o nelamurire daca se poate da primescc niste raspunsuri.Am o firma inregistrata in Ro si as vrea sa fac comert en-detail in Italia.adica sa cumpar din ro si sa vand in Italia (un fel de comert ambulant).De ce acte as ave nevoie si care este procedura de vanzare acolo la pers.fizice (la noi bonul fiscal )acolo cum se procedeaza daca este posibil.
Va multumesc!

In general este la fel dar sunt anumite reguli specifice
Oricum va trebuie inregistrare acolo si contabilitate in italia.
Multumesc!