Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... UFB Universitatea Financiar Bancara - diplome master
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

UFB Universitatea Financiar Bancara - diplome master

Salutare,

Am terminat cursurile de master in cadrul UFB (Universitatea Financiar Bancara), si m-am trezit cu supriza neplacuta de nu-mi putea ridica diploma, in conditiile in care am achitat toate obligatiile financiare fata de instittutia de mai sus, plus promovat. Am aflat ca in aceiasi situatie se intampla si alte seri din urma. Va rog sa-mi spuneti ce pot face legal?
Din pacate nu am nici contractele semnate cu UFB, deoarece au fost cerute pentru o anumita stampilare de catre UFB , si automat le-am predat, inainte de a avea parte de problema cu eliberarea diplomei de Master. Sunt intr-o situatie destul de critica deoarece aflu ca am pierdut efectiv 2 ani de cursuri si niste bani. Am incercat sa iau legatura cu UFB, dar pe email si telefon nu se raspunde, au avut loc cateva discutii cu unii masteranzi care au terminat, eu din pacate am aflat tarziu de aceste intalniri. Am fost de cateva ori la UFB si nu am gasit pe nimeni la secretariat.

Singurele dovezi ca am terminat acest master sunt uni profesori cu care am tinut legatura, colegi de grupa si chitantele platilor de taxe aferente.

Va rog sa-mi oferiti cateva informati ce pot face.

Va multumesc anticipat.
iqgeo2015, utilizator
Salutare,

va multumesc pentru informatii , voi inainta promova o actiune catre instanta. Aveti aici si reportajul legat de UFB [ link extern ]