Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Indemnizatii functionari publici din mediul rural
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Indemnizatii functionari publici din mediul rural

La ce indemnizatii pe linga salarul de baza au dreptul functionarii publicii din mediul rural?
Indemnizatia de conducere, sporul de antena.
Daca lucreaza pe proiecte in cadrul serv.achizitii 75%.
Daca lucraaza in cadrul serv. impozite si taxe exista sporul de incasare a debitelor.:-/
Stimulentele pentru recuperarea creantelor fiscale sunt suspendate in 2015. Functionarii din mediul rural au aceleasi salarii ca si ceilalti, nu au un regim special. Iar sporul de antena si 75%pentru achizitii sunt povesti. Dupa intrarea in vigoare a legii 284/2010, sporu de antena l-au primit, sub forma de suma compensatorie, doar cei care l-au avut anterior, momentan nu se poate acorda pentru ca Ministerul Administratiei nu a elaborat regulamentul. Iar 75%... :))) este vorba de un supliment intre 1 si 25 de clase de salarizare pentru membrii echipelor de proiect derulate cu fonduri europene (deci maxim 50% la salariu)... daca aude omul meu de la achizitii de 75% spor la salariu, maine ma alearga cu matura sa i-l dau su n-am cum:)))