Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Casa intabulata \\"fara acte\\"
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Casa intabulata "fara acte"

Sunt in tratativa pentru a cumpara o casa si in cartea funciara scrie la situatia juridica "fara acte" deci fara autorizatie de construire .
Casa a fost construita in 2008 ,daca o cumpar va trebui sa obtin eu autorizatie de construire ?
Da pentru a intra in legalitate cu construcția va trebui sa obtineti autorizatia de construire( sau legalizare).Apoi veti actualiza datele din cartea funciara referitoare la constructie.