Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... schimbare categorie de folosinta
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

schimbare categorie de folosinta

Buna ziua,
in anul 2012 am arendat de la primarie o suprafata de 10 ha din izlazul comunal.
Ce cai trebuie urmate pentru a putea infiinta o livada pe aceasta suprafata de teren (schimbare categorie de folosinta), si unde trebuie sa ma adresez pentru a obtine aprobarile legale.
Va multumesc.
Arendat pe ce perioada? Schimbarea categoriei de folosinta trebuie facuta prin hotarare a consiliului local.
Schimbarea categoriei de folosință o poate solicita doar titularul dreptului de proprietate, aici fiind primăria , D-voastră ați arendat doar.