avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... card tahograf retinut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

card tahograf retinut

am fost oprit pt control in slovenia in urma verificarii tahografului si a instalatie tahografului s-a ajuns la concluzia ca tahograful ar fi manipulat din cauza instalatiei webay de care cei care au controlat au zis ca nu este legala si au eliberat un document cum ca manipulare tahograf ,mi s-a oprit de catre politie urmatoarele documente card tahograf ,cmr ,licienta transport , talon remorca, si amenda 12000 euro firma 4000 euro sofer, in toto acest timp cei care au controlat tahograful fiind o firma autorizata pt control tahograf, au primit documentatia pt instalatia webay si au controlat din nou tahograful ,cu raspunsul ca camionul este ok inclusiv tahograful, politia a zis ca ia in cosiderare numai primul control si au inceput ancheta pe baza acestuia, si ca documentele se elibereaza numai dupa plata amenzilor , cum pot recupera cardul tahograf

Alte discuții în legătură

Camion cu prelata confiscat in italia danu_banu danu_banu Buna ziua, Lucrez pentru firma X (nu vreau sa dau nume) ca dispecer pentru camioane pe extern. In majoritatea timpului lucram cu cei de la LKW ... (vezi toată discuția)
Probleme cu radierea unui camion... Shoni Shoni Buna ziua! In data de 26.feb.2012 am cumparat un camion Mercedes 817 la pretul pietii, 4000 euro, de la o firma de transport. Am incheiat pe loc un ... (vezi toată discuția)