avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cultivare de canabis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cultivare de canabis

daca 2 persoane sunt condamnate la 6 luni cu suspendare pentru cultivare de cannabis intr`un proces in care nu existau probe concrete ca ei au savarsit fapta, declaratile inculpatilor find ca le`au gasit acolo (aveau la ei 5 bidoane cu apa care au recunoscut ca sunt ale lor) dar atat.
Inculpatii nu au declarat ca ei le`au cultivat, se da sentinta de 6 luni cu suspendare,recomandati apelul sau recursul in speranta ca se poate lua o amenda administrativa sau achitare?va rog sa-mi dati un raspuns
Cel mai recent răspuns: Tulcea Detectiv particular , Alte profesii 11:14, 24 Iunie 2009
MagieMulta a scris:

daca 2 persoane sunt condamnate la 6 luni cu suspendare pentru cultivare de cannabis intr`un proces in care nu existau probe concrete ca ei au savarsit fapta, declaratile inculpatilor find ca le`au gasit acolo (aveau la ei 5 bidoane cu apa care au recunoscut ca sunt ale lor) dar atat.
Inculpatii nu au declarat ca ei le`au cultivat, se da sentinta de 6 luni cu suspendare,recomandati apelul sau recursul in speranta ca se poate lua o amenda administrativa sau achitare?va rog sa-mi dati un raspuns


In orice situatie este recomandabila formularea caii de atac(apel,recurs),in speranta obtinerii unei hotarari mai bune,in afara situatiei in care partile sunt multumite cu solutia pronuntata
Ultima modificare: Marți, 23 Iunie 2009
Radu Gabrian, Mediator
Recursul nu poate fi exercitat omisso medio , sarind peste calea de atac a apelului .Asa incat , actualmente , puteti ataca in termen de 10 zile de la pronuntare , cu apel , respectiva sentinta.
Ultima modificare: Miercuri, 24 Iunie 2009
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Dvs. puteti sa cereti pentru ca nu o sa vi se agraveze situatia in propria cale de atac.
Ramane de vazut daca nu face si parchetul apel.
Aveti la dispozitie caile de atac de care puteti uza.:).Puteti spera.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constatare nulitate absoluta partiala certificat de mostenitor serviciuapasarichioi serviciuapasarichioi As dori sa stiu si eu care este calea de atac a unei sentinte prin care s-a pronuntat constatarea nulitatii absolute partiale a unui certificat de mostenitor: ... (vezi toată discuția)
Cai de atac la sentinta de divort eudora eudora Buna ziua! In feb.2005 am obtinut sentinta de divort de la judecatorie. Sotul meu a facut apel la tribunal dar nu ne-am prezentat nici el nici eu. Dupa doua ... (vezi toată discuția)
Sentinta neatacata Geani_geani Geani_geani Am facut in luna martie 2009 o actiune ptr recuperarea taxei de poluare. Actiunea a fost respinsa la tribunal ca nefondata. Nu am facut recurs. Acum aflu ca ... (vezi toată discuția)