avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata retroactiva a impozitelor persoanelor cu ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata retroactiva a impozitelor persoanelor cu handicap grav

persoana care a depus abia acum o dispozitie prin care arata ca este cu handicap grav la primarie, beneficiaza si de plata retroactiva a impozitului? Multumesc

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! mama mea are grad de handicap grav iar în urma sentinței ... Astancai Pusa Astancai Pusa Buna ziua ! Mama mea are grad de handicap grav iar în urma sentinței Curtea de apel a primit cu asistent personal ,după mulți ani .Instanta a rămas în ... (vezi toată discuția)
Persoanele cu handicap grav sunt scutite de la plata impozitului pe cladiri si pe terenul aferent acestora? cri_secret_ina cri_secret_ina As dori sa stiu daca persoanele cu handicap,care au si certificat doveditor,sunt scutite de la plata taxelor pe cladirea,casa in care locuiesc si pe terenul ... (vezi toată discuția)
Adaptare masina persoana cu handicap - taxa ? anitsirc anitsirc Buna ziua! Fratele meu este persoana cu handicap grav(accentuat). Mama este insotitor al fratelui. Pe numele fratelui (persoana cu handicap psihic) este ... (vezi toată discuția)