Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amenda Garda Financiara
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amenda Garda Financiara

In anul 2012 am fost amendat de Garda Financiara cu 20000 RON , m-a inselat un avocat si nu a depus contestatia si am ramas cu aceasta amenda.
As vrea sa stiu daca genereaza penalitati sau dobanzi si dupa cati ani se prescrie sau pot fi executat silit si pe ce cai.
Executarea se extinde asupra bunurilor personale sau numai bunurile firmei care nu exista , deoarece cifra mea de afaceri este sub 30000E pe an.
amenzile nu genereaza dobanzi sau penalitati. Se prescriu in 5 ani.
atentie si la notificarile ce le primiti de la Administratie, deoarece semnarea somatiilor sau a notificarilor prelungeste perioada de prescriere.