Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate brokeri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate brokeri

Buna seara,

Imi poate spune cineva cu ce difera contabilitatea brokerilor de asigurari fata de contabilitatea societatilor comeriale? La ce ar trebui sa fiu atenta?

Multumesc frumos,

Contabilitatea brokerilor de asigurari e reglementata prin Ordinul C.S.A. 3129/2005, iar planul de conturi difera de cel general.
Ar fi indicate cursurile I.M.A. de pe langa A.S.F. dedicate acestei activitati.

Succes!
Va multumesc tare mult pentru raspuns,